Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 9. prosince 2023 Vratislav

Meeting, meeting, meeting. Samej meeting. Kdy mám asi tak pracovat?!

27. 09. 2023 6:50:57
Normální pracovní den Josefa Nováka (46), manažera logistiky v Burn out s.r.o.: Další příšernej den přede mnou. Samej meeting. Jeden za druhým.

Když tam nebudu, zas mi něco uteče, nebo se bude řešit něco z mého oddělení, tak kdyby se do nás někdo navážel... Se snad všichni po..., ne? Jak si můžou dovolit o tomhle rozhodovat bez předchozí porady se mnou?! Tenhle nagelovanej panáček v růžový košili už mi fakt leze krkem. Mladý ucho, skořápku na zadku, a ještě mě tu bude poučovat. A to před všema! Co si to vůbec dovoluje? Určitě mu jde o mou židli! Já tuhle firmu znám jak svý boty. On je tu možná tak rok, dva? Já ti ukážu, chlapečku! Od tebe teda žádnou kritiku neberu. Od tebe teda fakt ne. Víš o tom tak akorát...

Už mám těch všech porad plný zuby, říkám si, když nasupeně letím na moje oddělní, abych jim pořádně vyčinil, že zase nezajistili řádně expedici. Jsem vám to snad říkal jasně, co po vás chci, ne? Copak jste Tataři? Jste tu už nějaký ten pátek. Jednou po vás něco nestihnu projít a zase naše oddělení před všema vypadá jako banda loserů. A já jako totální idiot! No? Snad už to konečně pochopěj. Třískám dveřmi mojí kanceláře a už mi někdo volá. Nejradši bych ten mobil prohodil oknem. Super, do toho otevírám poštu, a zase tuny emailů. Kdy to mám všechno asi tak číst?

Vyřizuju telefony. Projíždím emaily. Ještě že tyhle věci zvládám dělat najednou. Ušetří mi to hromadu času. Mejluju, telefonuju, občas vyběhnu do vedlejších kanceláří pro nějakou informaci. Ve dveřích stojí Michal, moje pravá ruka, a tahá mě na oběd. Vždyť to vidíš, ne? Teď opravdu nemůžu, přijdu později. Frčím dále. Emajly, telefonáty, výběhy do sousedních kanceláří, následně kontrola ve skladu.

Na stole na mě čeká oběd. Ten Michal je fakt kámoš. Ježíši, vždyť já mu ještě slíbil, že si s ním projdu tu finální verzi 8-D reportu. Láduju se studeným něčím, do toho ještě zobu další emajly. Šílenej den. Koukám na hodiny, 16.15. To snad nejí možný!! Propadám panice. Ještě jsem ani nevyřídil všechny po.... emaily, natož abych se dostal ke svejm dnešním úkolům. Musím klukům z volejbalu to pivo odpískat. Tohle přeci musí pochopit. Každej si nemůže vysedávat jen tak u pivka a ztrácet čas. Tohle musím dodělat, je to fakt důležitý. ((poznámka autorky: jinými slovy – kamarádi tedy tak důležití nejsou)).

„Povinná“ večeře s auditory: Audit je za náma. Máme zelenou. Ale příště se musím trochu líp připravit na dotazy ohledně skladování a dodržování FIFA. No a dodáky musím po mých lidech ještě jednou sjet. Mohl jsem teda trochu líp odprezentovat zákaznický reklamace. U týhle části jsem se vyjadřoval jako negramot. Neměl jsem dostatek informací, musel jsem vařit z vody. Přeci si nemůžu dovolit říct, že tyhle informace nemám, že to nevím, ale zjistím. Vypadal bych pak jako neschopnej blb.

No a teď nás čeká další super formální posezení ve Stejkárně. To zas bude opruz. Pořád stejný témata dokola. Navíc v cizím jazyce. U toho se musím tvářit pobaveně a angažovaně a ještě si pamatovat, co mi kdo říká, abych na to navázal a udržel hovor, když začne váznout. Kdybych jen na tyhle opičárny nemusel chodit. Nesnáším to. Chápu, že se o auditory musíme řádně starat a za zelenou „poděkovat, ale držet s nima basu v pití a rundách, které na náš účet neustále objednávaj... K tomu večerní obžerství. Návrat domů v ranních hodinách a zítra v plném nasazení řešit problémy ostatních a rovnat chyby té bandy ulejváků. Úsměv. Koukaj na tebe. Jasně vždyť je vše bombastický, užívám si to tu s váma. Kecy, kecy kecy. Už mě nebaví tahat další a další témata na rozhovor. Jsou stejně ožralí pod obraz. Všechny tyhle večery jsou jen přetvářka. „Levná“ fraška. Radši bych spal. Už chci domů. Ale musím tu s nima vydržet, dokud to neutnou. Musím.

Jak to šlo s Josefem dále, to se dozvíte v dalších článcích.

Přeji opět všem čtenářům, aby nemakali na své kariéře v Burn out s.r.o.. Mají tam sice haldy zajímavých benefitů, člověk si tam pořádně pošmajchluje ego a vydělá si na úžasný a důležitý věci, ale fakt to za to nestojí...

Autor: Irena Houdková | středa 27.9.2023 6:50 | karma článku: 14.14 | přečteno: 612x

Další články blogera

Irena Houdková

Srážka s blbcem. Jak ji ustát?

Dnes mám nadupaný den, ale být trochu pod tlakem mi vlastně vyhovuje. Cesta do Prahy překvapivě bez dramatické zácpy a z posledního setkání odcházím s perfektní náladou. Na parkovišti u obchoďáku ale přijde tvrdý střet s realitou.

6.12.2023 v 6:50 | Karma článku: 21.17 | Přečteno: 851 | Diskuse

Irena Houdková

Dřu jako blázen, ale na konci dne mám pocit, že jsem nic neudělal

Mnoho lidí ve vedoucích pozicích, ale nejen tam, celý den bojuje u vedení i kolegů za své podřízené, s podřízenými zápasí kvůli prosazení rozhodnutí učiněná vedením a sprint z meetingu na meeting proloží cizojazyčným TELKEM...

29.11.2023 v 6:50 | Karma článku: 7.13 | Přečteno: 215 | Diskuse

Irena Houdková

Sex, koníčky, relax? Nic mi to neříká, já žiju jenom prací…

Mám pocit, že se často na manažery pohlíží jako na super výkonné mašiny, které si ani náhodou nemohou dovolit chybovat. Jsou vystaveni enormnímu tlaku, ze trany korporátu, majitelů firem, klientů, podřízených atd.

22.11.2023 v 7:01 | Karma článku: 11.55 | Přečteno: 424 | Diskuse

Irena Houdková

Od tý doby, co je náš šéf, stojí to za ... Pepa byl ale dřív fajn chlap.

Naše oddělení jednou týdně chodilo na volejbal a pak na pivo. Byla s ním sranda. Byl to takový náš věčný bavič a hecař. Dokázal náš tým i oddělení perfektně namotivovat a tak nějak jsme díky němu drželi všichni při sobě.

15.11.2023 v 6:46 | Karma článku: 8.58 | Přečteno: 304 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Horst Anton Haslbauer

Mé kopání slyšitelné až do Kanady

Posledně jsem napsal, že jsem vykopával 60 metrů hlubokou "strouhu" místo centimetrovou. Upozornil mě na to Honza až s Kanady. Prý to slyšel i u nich v Kanadě na zahradě. Teď tady umístím několik obrázků, co jsme vybudovali.

8.12.2023 v 22:14 | Karma článku: 14.12 | Přečteno: 231 | Diskuse

Ladislav Jakl

Dvě G a dvě pacifikace

Pacifikace znamená umírnění, zklidnění. V různých souvislostech má ale tenhle obrat často ne zrovna pěkné konotace a třeba v Haliči by místní na toto téma mohli vyprávět velké bolestné příběhy.

8.12.2023 v 18:35 | Karma článku: 24.84 | Přečteno: 424 | Diskuse

Monika Lorenzová

Narcis a jeho bližní

Narcistický člověk si vytváří prostředí, kde je jeho potřeba pozornosti od druhých zajištěna. Vybírá si takové své bližní, přátele, činnosti, práci, hobby, které mu potřebný neustálý přísun pozornosti mají poskytnout.

8.12.2023 v 14:38 | Karma článku: 7.56 | Přečteno: 93 | Diskuse

Jan Pražák

Silná ženská

Za okny přívaly sněhu z minulých dní, na zahrádce prohrabaná cesta ke krmítku, ve kterém se pilně činí pár opeřenců. Jó, sníh. Donedávna jsem tu bílou nadílku milovala. Ale teď mě pokaždé s příchodem prvních vloček bodne u srdce.

8.12.2023 v 14:34 | Karma článku: 19.93 | Přečteno: 380 | Diskuse

Monika Lorenzová

Agresivní a pasivně agresivní narcis

Potřeba pozornosti narcistního člověka není omezena na obdiv a zájem. Pokud v druhých dokáže vzbudit strach, stud, lítost, smutek, pocit viny, frustraci, má tak vždy dostupný způsob, jak se sám kdykoli dostat do klidu a pohody.

7.12.2023 v 18:04 | Karma článku: 8.13 | Přečteno: 195 | Diskuse
Počet článků 194 Celková karma 15.36 Průměrná čtenost 525

Jsem obdivovatelka lidského mozku, autorka článků i youtube videí, inspirovaných zkušenostmi mých klientů, kouč, lektorka workshopů z oblasti osobního rozvoje.
Ráda přivádím čtenáře k zamyšlení, provokuji, zpochybňuji zažité ,,pravdy“ a stereotypy v myšlení a jednání, které jsou mnohdy brzdou na cestě k úspěchu, změnám, vnitřnímu klidu, kvalitnímu spánku i spokojenosti.
Jsem oporou mých klientů v náročných životních i profesních situacích, jakou je např. syndrom vyhoření. https://houdkova-profikouc.cz/

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

Nádor ho připravil o část úst, teď Kvasnička míří do Událostí. Výzvu přijímám, říká

Moderátor Josef Kvasnička (51) v minulosti kvůli zhoubnému nádoru v čelisti přišel o čtvrtinu úst a zubů a musel se...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...